Ostali članci

Tako se avto pripravlja na zimske razmere na cesti

Naj vas dež in sneg ne ujameta nepripravljene. Inteligenca v glavi in ​​oprema v avtu.

Zimski uvjeti na cesti

Od tekočin do delov

Najlažje je začeti s tekočino za pranje stekla. Zamenjajte jo z zimsko različico, spotoma pa preverite še metlice brisalcev. V zimskih razmerah je vidljivost zmanjšana, ko pa začne deževati in snežiti, si želite imeti učinkovito zaščito.

Če se na steklu nabere led, ga ne odstranjujte s tekočino za pranje in z brisalcima vetrobranskega stekla. Samo po nepotrebnem boste poškodovali metlice. Zaženite avto dve minuti prej in pustite, da toplota ventilatorja stopi led z malo pomoči strgala za led.

Obvezno montirajte zimske gume. Letne pnevmatike pri nižjih temperaturah izgubijo elastičnost in drastično povečajo zavorno pot. Če niste prepričani, katere pnevmatike potrebujete, si oglejte naš podroben vodnik za nakup avtomobilskih pnevmatik.

Ko se začne cestišče posipati s soljo, priporočamo, da svojega pločevinastega ljubljenčka v avtopralnici premažete z voskom, saj boste tako upočasnili negativni vpliv soli na lak in lak avtomobila.

V kolikor so na karoseriji že razpoke in poškodbe laka, jih čim prej popravite. Zimske razmere pospešijo širjenje škode. In da vam vrata vozila ne bi zmrznila, lahko gumijasta tesnila na vratih vedno premažete s sredstvom proti zmrzovanju.

Ko se temperature spustijo pod ničlo, je tisti del avtomobila, ki rad uboga, akumulator. V stanju mirovanja napetost akumulatorja ne sme pasti pod 12 V, sicer ga je potrebno napolniti. Težava je lahko tudi nezadostna raven elektrolitov. V tem primeru dodamo le destilirano vodo in to toliko, da pokrije svinčene plošče.

Če vozite na bencin, preverite svečke. Enako velja za dizle in grelnike.

Pazite na nivo olja, ki naj bo za tretjino pod maksimumom. Prav tako je treba hladilni tekočini dodati antifriz, da znižamo njeno zmrzišče.

In medtem ko nekatere stvari brez težav naredite sami, je za druge bolje, da jih rešijo spretne roke strokovnjakov v avtoservisu.

Strošek servisa je boljša rešitev kot avto, ki ga ne moreš zagnati, ko se temperature spustijo pod ničlo. Vedno je treba gledati dolgoročno.

Zimska oprema

Lanci za gume

Tudi ko na avtomobilu vse deluje tako, kot mora, zimske razmere na cesti zahtevajo zimsko opremo.

Snežne verige so obvezne. Priporočamo, da si jih nadenete še preden pridejo zimski snežni viharji, saj vam verige, s katerimi ne veste, kaj bi, ne bodo prav nič pomagale.

Majhna potovalna snežna lopata vam bo prišla prav, še posebej, če je vaše vozilo med službenim časom zasneženo. V avtu imejte vedno strgalo za led, za vsak slučaj pa si pripravite tekočino za odmrzovanje ključavnic, če nimate daljinskega centralnega zaklepanja. Pazite, da je ne zaprete v avto, sicer se bo veselo smehljala, ko jo boste ob 6. uri zjutraj gledali skozi motno steklo.

Za lažje vzdrževanje notranjosti vozila priporočamo uporabo gumijastih tepihov. Ko pride dež in snežna brozga, boste veseli, da vam ne bo treba ribati tal.

Prilagodite svojo vožnjo

Ni odveč spomniti voznike, da je neprevidna vožnja v zimskih razmerah še bolj nevarna kot sicer.

Drži nekoliko večjo razdaljo, ker je v zimskih razmerah daljša zavorna pot vozila. Uporabite smernik, ko zavijate ali prehitevate druga vozila, med mestno vožnjo pa obvezno ugasnite dolge luči.

Nič ni tako nujnega, da bi morali voziti 30 km/h več od dovoljene hitrosti. Po nepotrebnemboste porabili več goriva, kot je potrebno.

Pravilna nega in zmerna vožnja bosta poskrbela, da boste vi in ​​vaše vozilo živeli še vrsto let.

Povezani izdelki